• Header 1
  • Header 2
  • Header 3
  • Header 4
  • Header 5
  • Header 6
  • Header 7
  • Header 8

WAGENINGEN - De rugbyers van Octopus wisten na vier duels zonder winst (drie nederlagen en een gelijkspel) weer eens te winnen. Tegenstander Wageningen werd met liefst 0-51 verslagen. 

De Udenaren hadden de ruime winst vooral te danken aan de felheid waarmee de ploeg tweemaal uit de kleedkamer kwam. Zowel na het beginsignaal als na de korte pauze drukte Octopus namelijk twee try's. "Dat bracht de nodige rust in ons team waardoor we de rest van het duel rustig konden uitspelen op onze eigen manier", zei speler Almer Bassa. 

Juist daar schortte het de afgelopen weken nog aan. "We speelden in de afgelopen wedstrijden meer tegen onszelf dan de tegenstander. Dat hebben we vandaag helemaal anders gedaan", vervolgde Bassa, die de verdediging zag uitblinken in het duel. "Dat we geen punten tegen hebben gekregen, geeft aan dat we erg goed bezig zijn. We hopen die stabiliteit ook te kunnen vasthouden de komende weken."

Dankzij de zege kruipt Octopus weer voorzichtig omhoog op de ranglijst. De Udenaren nemen na de uitgesproken titelkandidaten The Dukes 2, RC Betuwe en PSV de vierde plaats in. Bassa: "Deze overwinning geeft ons ook weer de positieve boost die we even nodig hadden. We staan nu ook weer iets steviger in de top vijf die we ons aan het begin van het seizoen ten doel hebben gesteld. We hopen de rest van het seizoen lekker te kunnen meedoen in die middenmoot."

Dat de Udense rugbyers aan een dergelijk goed seizoen bezig zijn, is behoorlijk verrassend. Bassa: "Een aantal spelers binnen ons team is pas twee jaar met rugby bezig. Als je dan ziet wat zij nu al presteren... Dat kan natuurlijk alleen nog maar beter worden."